Zsófi a 2021/2022-es szezonban érkezett klubunkhoz. Az azóta eltelt időben oszlopos tagja lett a felnőtt gárdának, számos sikerben osztozott társaival.
Mindkét alkalommal tagja volt az NBI-be feljutó csapatnak így NBI/B ezüstérem, és NBI/B aranyérem is került a nyakába, valamint két szezonban is képviselhette a mislenyi kék-fehér színeket az első osztályban, immáron pedig csapatkapitányként is társai rendelkezésére állt a hétköznapok kihívásaiban, valamint a mérkőzések során is.
Eddig (még hátravan egy mérkőzés a DVSC ellen) összesen 142 hivatalos mérkőzésen lépett pályára, melyek alatt 363 alkalommal talált be az ellenfelek hálójába.
“2021 őszén érkeztem Kozármislenybe. Nagy kihívásként tekintettem az előttem álló változásra, hiszen a nyugati csoport egyik legerősebb és legeredményesebb csapatához igazoltam. Eleinte nehezen ment a beilleszkedés, nem igazán találtam a helyemet se a pályán se az öltözőben. Idővel azonban sikerült bizonyítanom, hogy nem véletlenül kerültem ebbe az egyesületbe. A szezon második felében már egyre több időt tölthettem a pályán és egyre jobban sikerült alkalmazkodnom a körülöttem játszó táraimhoz. Az egyik legemlékezetesebb pillanatom is ehhez az időszakhoz köthető. A felsőházi rájátszás már javában zajlott. Egész héten készültünk Gyulay Lacival, aminek az lett az eredménye, hogy 28:20-ra megvertük az akkor toronymagasan esélyesnek számító Békéscsaba együttesét. A mai napig emlékszem a mérkőzés minden egyes pillanatára. Ahogy végignéztem a lányok arcán, arra gondoltam, ma nincs senki, aki megállíthatna minket. Eufórikus hangulat uralkodott az egész sportcsarnokban.
A következő szezont már egy teljesen új rendszer szerint zajlott. Úgy voltunk vele, kezdjük el a bajnokságot és meglátjuk mire lesz elég ez a keret. Egészen a harmadik fordulóig kellett várni az első győzelemre, de a karácsonyt már a tabella élén ünnepelhettük. Az elmúlt évek egyik legösszetartóbb csapata volt az akkori. Jó érzés volt elindulni edzésre, együtt lenni a lányokkal. Ennek a szezonnak két meghatározó pillanata is volt számomra. Az egyik egy február végi Komárom elleni fölényes győzelem, a másik az Orosháza elleni győzelem, ami biztosította a feljutásunkat az I. osztályba. Nem titok, hogy egész karrierem során ez volt az egyik legnagyobb célom: meghatározó tagja lenni egy olyan csapatnak, amely kiharcolja az első osztályba való kvalifikációt.
Az NBI-es szezon sok szempontból is emlékezetes maradt. Sikerült összeszednünk 7 pontot, ami a pad rövidsége miatt igencsak nagy szó volt. Tavasszal, az Alba elleni mérkőzésünket követően a párom megkérte a kezemet a közönség előtt. Mondanom sem kell, hogy ez egy életre idekötött Kozármislenyhez. 2024/25-ös szezonból nehéz lenne kiragadni egy-egy pillanatot, hiszen az az év főleg a sikerekről szólt, ami a kézilabdát illeti. Azonban a szezon második felében egymást érték a rosszabbnál rosszabb hírek és nagyon nehéz volt a pályán kívül hagyni őket, hogy csak a célunkra koncentrálhassunk. Az év végén ugyan örülhettünk az aranyéremnek, de mégsem olyan felhőtlenül, mint kellett volna. Sajnos rengeteg távozó játékos is volt ennek okán, akik hiányát megérzi a csapat az idei szezonban.
Nagyon szerettem Kozármislenyben kézilabdázni, de úgy érzem most jött el az ideje, hogy váltsak. Új kihívásokra van szükségem, illetve szeretném elkezdeni felépíteni a civil életemet is.
Rengeteg csodálatos embert ismerhettem meg a pályán és azon kívül, akik közül többen is nagyon közel kerültek hozzám. Fantasztikus pillanatokat, nagy győzelmeket és bajnoki címet ünnepelhettünk együtt. Innen is külön köszönöm Gyulay Lacinak, aki mint edző, mint ember rengeteget segített egyengetni az utamat.”
Sok sikert kívánunk a további pályafutásodhoz, valamint a magánéletedhez, Zsófi!