2026. május 29. Admin 368 megtekintés

Jön a zárás

A DVSC SCHAEFFLER lesz az ellenfelünk az NBI-es bajnokság huszonhatodik - egyben utolsó - fordulójában

Jön a zárás

Nem kaptunk egyszerű feladatot a sorsolásnál, amikor kiderült, hogy a Bajnokok Ligája induló Debrecen lesz az ellenfelünk, de legalább már a szezon elején tudtuk, hogy hazai pályán zárjuk az NBI-es szezont. Azóta persze kiderült, hogy búcsúzunk is a legmagasabb osztálytól, ellenfelünk számára pedig már tét nélküli az összecsapás. Megszerezték a bronzérmet, amit a mostani mérkőzés után fognak megkapni a szövetségtől, így ezúton kérünk mindenkit, hogy a meccs utáni percekben maradjon a csarnokban! Megérdemli ellenfelünk a tapsot, ahogy az Élet-Esély Autistákat Segítő Egyesület is a segítséget! 
Ahogy már hírt adtunk róla, a mérkőzés látogatása ingyenes lesz, de becsületkasszát helyezünk ki az előtérben. 
Az itt befolyt teljes összeget a Fészek Lakóotthon számára fogjuk átadni. Ha lehetőségetek van rá, segítsétek őket! 

A szezon utolsó meccse mindig érzelmes pillanat, hiszen minden csapatnál várhatóak személyi változások a nyár folyamán. Nem kivétel ez alól sem a DVSC, sem a mi csapatunk. Utolsó közös meccsére készül tehát a csapat, ami extra érzelmeket és talán extra motivációt is felszabadít a játékosokban. Ellenfelünk már biztosan bronzérmes, hiszen Szilágyi Zoltánék csupán négy vereséget szenvedtek a teljes szezon során. Mindegyik a két sztárcsapat ellenében jött össze, ami viszont figyelemre méltó, hogy a legutóbbi két fordulóban sorrendben az FTC, Győr volt az ellenfelünk, és mindkét mérkőzés igen szorosan alakult. A Fradi csupán egy találattal (30-29) tudta felülmúlni soron következő ellenfelünket, de a Győr is csupán három (23-26) góllal bizonyult jobbnak Tóvizi Petráéknál. Ez is bizonyítja a játékerejüket, ahogyan az idei BL menetelés is szép visszaigazolása annak, hogy jó úton járnak a nemzetközi elit irányába is. 
Nálunk értelemszerűen teljesen más célok, és részcélok lehetnek csupán a mérkőzés kapcsán, de az biztosan fontos lesz, hogy - amennyire csak lehet - stabilizáljuk a hátsó alakzatot. 
Ha ez sikerül, reméljük, hogy egy szórakoztató és jó kézilabdát láthat majd a mislenyi csarnok kitartó közönsége a szezon zárásaként. 
Gyertek ki minél többen vasárnap este a csarnokba, segítsünk közösen a Fészek Lakóotthonnak, illetve búcsúztassuk együtt az első osztály küzdelmeit, valamint a távozó játékosokat. 

Brettner Zsófia: Úgy gondolom a hétvégi mérkőzés mindenki számára érzelmekkel teli lesz. Mindkét csapatnak vannak távozó játékosai, így a DVSC és mi is utoljára játszunk együtt ebben a formában. Azonban nem szabad elfelejteni, hogy tétmérkőzésről van szó, végig szükség lesz a folyamatos koncentrációra. Az előző forduló győzelme adott némi doppingot a csapat számára, így a heti munkát is sokkal könnyebb volt elkezdeni. Azt gondolom, ha a hibáink számát tudjuk csökkenteni és nem kényszerítjük bele magunkat a DVSC tempójába, lehet esélyünk egy szép befejezésre hazai környezetben. Remélem szurkolóinkra ezúttal is számíthatunk, akiknek innen is szeretném megköszönni az egész csapat nevében a kitartást és a rengeteg biztató szót, amit az egész szezon során kaptunk tőlük.

Kozármisleny KA - DVSC SCHAEFFLER
K&H Liga, 26. Forduló, 2026.05.31. 18:00 
Városi Sportcsarnok, Kozármisleny 
Játékvezetők: Bóna Szabolcs Árpád, Földesi Csaba 

 

Ha tetsztett, oszd meg:
Vissza a hírekhez