2026. június 01. Admin 433 megtekintés

Lezártuk a szezont

A DVSC SCHAEFFLER-t fogadtuk hazai pályán a 2025/2026-os szezon zárásaként, vasárnap kora este

Lezártuk a szezont

Mindkét csapat utolsó meccsére készült a bajnokságban, illetve a mostani játékoskeretekkel, így már a játékosok bemutatása is érzelmekkel teli volt, pláne, hogy a tőlünk búcsúzó lányok a meccs előtt már kaptak egy-egy apró ajándékot, emlékeztetve őket az itt töltött időre.  
Sorban szólították ki távozóinkat: Brettner Zsófia, Lengyel Leonetta, Szatmári Melinda, Fodor Veronika, Kelemen Dorina, Rácz Panna, Pintér Sarolta, Bursac Mia, Jávorka-Hornyák Bernadett. 
A távozóknak ezúton is köszönjük munkájukat, és kívánunk sok sikert további pályafutásukhoz, illetve a civil életükhöz!

Érzelmekkel teli első percek köveztek tehát magán a meccsen is, ahol Scheffer Zsanett révén mi szereztük meg az első talátot, majd a Rácz Panna góljával 2-0 állt az eredményjelzőn. Persze sokat nem kellett várni a vendégek egyenlítésére, de az biztos, hogy ezúttal mi mentünk bele jobban a párharcba. A DVSC egy kicsit szétszórtnak tűnt, ami az eredményen is meglátszott: Scheffer Zsanett hétméteresével 6-4-re alakult az állás a tizedik perc kezdetén, ami mintha felébresztette volna az alvó oroszlánt. Villámgyorsan egyenlített a vendég piros-fehér alakulat, majd a vezetést is átvették. Érkezett az időkérés Kovács Tamástól, de nem tudtuk megtörni a BL csapat lendületét, akik minden apró hibánkat kihasználták, így a szünetre már 11-18-as vendég előnnyel vonulhattak el a csapatok. 
A fordulás után pedig folytatódott a felszabadult játék a DVSC részéről, nálunk pedig többnyire egyéni villanások jelentették a pozitívumot. Időnként jól találtuk meg a vonalon Fodor Verát, illetve Lengyel Leonettát, Scheffer Zsanett pedig a megszokott fáradhatatlan küzdéssel próbálta megoldani a feladatokat. 
A végére nem maradt természetesen kérdés, hogy melyik csapat örülhet a lefújás után a győzelemnek, valamint ellenfelünk a tegnapi napon vehette át a jól megérdemelt bronzérmet az MKSZ képviseletében Rupp Istvántól, és Kakas Marianntól. 
Ezúton is gratulálunk a DVSC Schaeffler gárdájának a bajnoki dobogó harmadik fokához! 

Mi pedig elindulhatunk egy új kezdet irányába, amitől azt reméljük, hogy ismét sikerekkel teli időszak kezdődik majd a kozármislenyi kézilabda életében. 
A jövő szezonban egy új csapat fog épülni minden tekintetben. 
Reméljük, hogy ti, szurkolók akkor is a lányok mellett fogtok állni minden pillanatban! 
Köszönjük az egész éves támogatást, lelkesítést, és a hangulatot a meccseken! 

Kozármisleny KA - DVSC SCHAEFFLER 22-39 (11-18) 
K&H Liga, 26. Forduló, 2026.05.31. 18:00 
Városi Sportcsarnok, Kozármisleny - 300 néző
Játékvezetők: Bóna Szabolcs Árpád, Földesi Csaba 

Kozármisleny KA: Wichmann, Szabó - Bernhardt, Friedszám 1, Brettner 2, Hónig, Kecskés 1, Bursac, Palotás 1, Lengyel 5, Bréda, Rácz 1, Scheffer 7, Kelemen 1, Fodor 3, Szatmári 
Vezetőedző: Kovács Tamás 
Erőnléti edző: Varga Imre 
Kapusedző: Vig Vivien 
Gyúró: Kecskés Zsolt 

Eredmény alakulása: 5.p 2-3, 10.p 6-5, 15.p 8-8, 20.p 9-11, 25.p 10-15, 30.p 11-18, 40.p 13-25, 45.p 14-27, 50.p 17-31, 55.p 19-35, 60.p 22-39 
Hétméteresek: 7/5, ill 3/2 
Kétpercek: 4 perc, illetve 4 perc 

Ha tetsztett, oszd meg:
Vissza a hírekhez