top of page

Győztes rangadó

Itthon tartották a pontokat a lányok, s ezzel a dobogó második fokára lépett együttesünk

Volt miért visszavágni ellenfelünknek, hiszen lányaink az első fordulóban egy találatos vereséget szenvedtek Egerben. Ennek szellemében is kezdtük meg a mérkőzést. A harcossággal egy pillanatig sem volt probléma, azonban már az első percekben látszott, nem szombat délutáni séta lesz az összecsapás. Fej-fej mellett haladt a két gárda, minden találatért vért kellett izzadni, hiszen mindkét oldalon komoly védekezés mellé, jó kapusteljesítmény is társult. Harminc percnyi játékot követően mi 12 találatot jegyeztünk, míg ellenfelünk 11 gólig jutott el. A fordulást követően azonban azt mondhatjuk, hogy mi tudtuk rákényszeríteni akaratunkat a vendégekre. Pusztai Petra elemében volt, míg támadásban mindig akadt valaki, aki átlendítette a csapatot a holtpontokon. Hol Kuti Betti, hol Brettner Zsófi, Scheffer, avagy Bréda Luca villant egyet, ami elbizonytalanította az Eszterházy SC csapatát. A végjátékba 6 találatos előnyt vittünk be, amit nagyszerűen beosztva tudtuk lehozni a mérkőzést, a végén pedig 4 gólos előnynek tapsolhatott állva a szép számú nézősereg. Nagyon megérdemelték a lányok a vastapsot, hiszen hatalmasat küzdöttek, szívvel, lélekkel. Mit kívánhatna még a szurkoló tőlük?

Kozármisleny KA - Eszterházy SC 30-26 (12-11) NBI/B - 16. Forduló Vezette: Horváth Péter, Marton Balázs

Kozármisleny KA: Pusztai 38/13, Szabó 2/1, Wichmann - Grénus, Markovics 1, Szabó 1, Brettner 4, Amrein-Szemmelrock 3, Lengyel 2, Bréda 4, Imrei, Kaáli-Nagy, Kuti 2, Scheffer 9, Tobak 2, Szatmári 2 Edző: Gyulay László Erőnléti edző: Varga Imre Kapusedző: Vig Vivien Gyúró: Kecskés Zsolt

A forduló további eredményei: DVSC Schaeffler U19 - Szent István SE 21-23 PEAC - OXXO Energy Orosházi NKC 21-18 Pénzügyőr SE - Levendula Hotel Algyő 30-32 Vasas SC - Kecskeméti NKSE 38-15 Gárdony-Pázmánd NKK - Kispest NKK 21-25

Vasárnap játszák: Ferencvárosi TC U19 - Tempo KSE Komáromi VSE - Szombathelyi KKA