top of page

Kiestünk a Magyar Kupából

A harmadik fordulóban csatlakoztunk be a küzdelmekbe: a NEKA gárdáját láttuk vendégü

Kozármisleny KA - NEKA - MK - 2023.11.15.

Nehéz volt jósolni a mérkőzés előtt, hiszen az idei két találkozó után 1-1 állt az “összesített eredményjelzőn”, illetve mi egy igen fárasztó csatából érkeztünk meg a párharcba. Ennek ellenére igen jól kezdtük a találkozót: 10 percnyi játék után 6:3 állt az eredményjelzőn. Ezt követően azonban megtorpantunk és a vendégek ezt kihasználva gyorsan le is dolgozták hátrányukat. Sőt, a vezetést is átvették, azonban nem sokáig. Most rajtunk volt a sor egyenlítés terén, amit meg is tettünk, hogy aztán a szünetre újra a vendégek vonuljanak előnnyel. A fordulás után a NEKA szerezte az első találatot, amivel immár három találattal vezettek. Innen újra vissza kapaszkodtunk. Hullámhegyek és völgyek jellemezték tehát a játékot folyamatosan, és nem nehéz kitalálni, hogy mi történt: ismét ellépett a NEKA, köszönhetően egy újabb piroslapunknak. Úgy látszik mostanában nagyon agresszívek lettünk, hiszen ez már sorozatban a második mérkőzés, amikor nem tudjuk teljes létszámban befejezni a mérkőzést …

A várakozások ellenére azonban ez sem zavart meg minket, és folytatva a sormintát, újra a mi perceink következtek. Kiegyenlítettünk ugyan a 60-ik percben - egy kicsit későn ahhoz, hogy továbbjussunk - azonban újra a NEKA gárdájánál volt a labda: 4 másodperc volt hátra, amit a vendégek ki is használtak és betaláltak, nem csak a továbbjutást megszerezve ezzel, hanem a győzelmet is. Bár a továbbjutás a döntetlennel is meglett volna nekik, az utolsó találat igen kérdéses volt, hiszen a dudaszó pillanatában nem biztos, hogy a kapuban volt már a labda. Nagyot küzdöttünk tehát, de a jutalom ezúttal elmaradt. Most következik egy hosszabb szünet, ami alatt lesz idő helyretenni a sérüléseket, fejeket, hogy aztán újult erővel tudjunk tovább menni az utunkon.

Köszönjük, hogy hétköznap is ennyien kilátogattatok a meccsre, és támogattátok a csapatot!

Ne feledjétek, idén még egyszer találkozhattok a csapattal, mégpedig december 30-án, amikor a DKKA csapatát fogadjuk a bajnokságban!

Halász Bernadettet - Hasit - kérdeztük, milyen volt a pályán átélni ezt a meccset:

Jól kezdtünk, de nem tudtuk tartani ezt a szintet. Úgy gondolom a védekezés ezúttal is rendben volt. A támadásokban nem találtuk a megfelelő megoldásokat a NEKA védekezése ellen. Köszönjük a szurkolóknak a nagyszerű hangulatot!

Kozármisleny KA - NEKA 23-24 (10-12) Magyar Kupa - III. Forduló Játékvezetők: Kovács-Sebők Stefánia, Vastag-Réti Rebeka Réka

Kozármisleny KA: Pusztai, Wichmann - Grénus 1, Imrei R. 2, Brettner 1, Kecskés 2, Grosics 2, Halász 1, Lengyel 1, Bánfai 4, Imrei N. 2, Scheffer 4, Tobak, Zsemberi 1, Szetmári 2, Hadnagy

Vezetőedző: Gyulay László

Erőnléti edző: Varga Imre Kapusedző: Vig Vivien Gyúró: Kecskés Zsolt