top of page

Vereség nagy áldozattal

Pécsett fogadtuk a Komárom csapatát a Lauber Dezső sportcsarnokban, az NBI/B 5. fordulójában

Fotó: Csobán Róbert

Azzal vezettük fel az összecsapást, hogy koncentrált, türelmes játékra lesz szükség a rutin és a fiatalság jó elegyével rendelkező Komárom VSE ellenében, és fontos lesz, hogy ne erőltessék ránk az ő stílusukat. Ennek megfelelően is indítottuk a találkozót. Az első percekben teljes mértékben a mi akaratunk érvényesült. Öt perc játékidő letelte után 4-0 állt az eredményjelzőn. Elől szépen találtuk meg a helyzeteket, és a védekezés is stabilnak tűnt. Válaszként jött is az időkérés Neukum Tamástól, amire jól reagált csapata, míg ebben a periódusban mi torpantunk meg. A 4-0-ás eredmény után 5-4-re módosult az állás. Jöhetett tehát az a fajta kemény összecsapás, amire számítottunk is, azonban igencsak szerettük volna elkerülni! Hagytuk, hogy a Komárom a saját játékát játssza, mi pedig nem igazán találtuk a távolságokat, a ritmust, aminek köszönhetően vendégeink a vezetést is átvették. Sikerült azonban megrázni magunkat, így a félidő zárásáig újra nálunk volt az előny, mégha minimális volt is. A térfélcsere utáni első minutumokban újra úgy tűnt, hogy mi ragadjuk magunkhoz a kezdeményezést. Hat percnyi játék alatt két gólon stabilizáltuk az előnyünk, de rövid életűnek bizonyult a stabilitás. Elkezdtünk hibázni elől, és ahogyan az ilyenkor lenni szokott, elbizonytalanodtunk hátul is, ellenfelünk pedig megérezte a vérszagot. Minden rutinjukat bevetve átvették a vezetést, amire azonnal reagáltunk is. Egy perces megbeszélés következett, ami ezúttal nem a várt hatást nyújtotta. Továbbra sem tudtunk megnyugodni, és a saját játékunkat játszani, a Komárom pedig ezt kihasználva növelte az előnyét. Az utolsó tíz perchez érve három találat volt a vendég előny, majd ehhez is hozzá tudtak még tenni. Öt perc volt csupán hátra a meccsből, öt gólt volt a Komárom előnye, de ami ennél sokkal nagyobb baj, hogy az 58-ik percben egy ártalmatlan szituáció után Szabó Luca fájdalmak közepette terült el a kapuelőtérben. A labdáért indulva a térdéhez kapott. Egyből látszott, hogy nagy a baj. Először döbbent csend telepedett a csarnokra, majd egy hosszabb ápolást követően taps mentén hagyta el Luca a játékteret, sajnos nem a saját lábán. Ezúton is jobbulást kívánunk kapusunknak! Amint bővebb információnk van állapotáról, igyekszünk beszámolni róla. A maradék két perc - talán a sérülés okozta sokk miatt is - viszonylag csendesen telt. Ellenfelünk a lefújásra növelte legnagyobbra a különbséget. Hat találattal múltak minket felül, de a legfájdalmasabb egy újabb játékos elvesztése, valószínűleg hosszú időre. A következő fordulóban sem lesz egyszerű a feladatunk, hiszen a Hajdúnánás csapatához utazunk szombaton, akik igencsak magabiztosan kezdték a szezont: 5 meccs, 5 győzelem, többek között a Komárom és az Érd gárdáját is két vállra fektetve!

Kozármisleny KA - Komárom VSE 21-27 (12-11) NBI/B - 5. Forduló, 2024.10.12. 15:00

Lauber Dezső Városi Sportcsarnok - 220 néző

Játékvezetők: Gál László József, Ludvig Benedek Dezső

Kozármisleny KA: Wichmann, Vig, Szabó L. - Bánfai K., Markovics 2, Szabó P., Csire, Brettner 6, Kecskés 1, Grosics, Lengyel, Bánfai V. 2, Bréda 2, Hornyák 1, Scheffer 4, Tobak 3

Vezetőedző: Gyulay László Erőnléti edző: Varga Imre Gyúró: Kecskés Zsolt

Eredmény alakulása: 5.p 4-0, 10.p 5-3, 15.p 6-4, 20.p 7-7, 25.p 9-9, 30.p 12-11, 35.p 14-12, 40.p 16-15, 45.p 117-18, 50.p 18-21, 55.p 19-23, 60.p 21-27