top of page

Vissza a helyes útra

Magabiztos játékkal tartottuk itthon a két pontot az NBI/B 3. fordulójában a Tempo KSE ellenében

Azzal vezettük fel a mérkőzést, hogy elsősorban a stabil és kemény védelemre kell összpontosítanunk, hiszen az adja meg az alapot a gyors gólokhoz, illetve a nyugodt támadásépítéshez. Utólag azt mondhatjuk, hogy sikerült, hiszen 22 gólt kaptunk csupán a hatvan perc alatt.

A kezdő sípszó előtt klubunk köszöntötte Markovics Rebekát, aki immáron 150. alkalommal lépett pályára felnőtt csapatunk színeiben. Gratulálunk, Rebi!

Az ünnepi pillanatok után kicsit döcögősen kezdtük a meccset, de talán betudható ez annak is, hogy az idei szezonban ez volt az első hazai. Ez mindig okoz egy kis feszültséget, izgalmat a játékosokban, így az első percekben becsúszott egy-egy hiba a támadások során. Rontott lövés, technikai hiba, aminek köszönhetően tíz percet követően 5-5-ös állást mutatott az eredményjelző. Sikerült viszont helyre billenteni a fejeket, ami után nagyobb tempóra kapcsoltunk. A szünetig 16 alkalommal találtuk meg az utat a vendégek hálójáig, míg mi csupán 10 alkalommal kapituláltunk, így magabiztos előnnyel vonulhattunk az öltözőbe további taktikai tanácsokért. A térfélcsere után talán már azt gondoltuk, hogy innentől kezdve nyert ügyünk van, vagy ha megfordítjuk a dolgot, a Tempo nem adta fel még a meccset. Lassan, de biztosan közeledni kezdtek. A második félidő tizedik percére 3 találatra olvadt a korábbi előny. Érkezett is Gyulay Laci a “zsűri asztalhoz” a “T” betűvel. Hatékony volt az egyperces értekezlet, hiszen újra gólt szereztünk, amitől megnyugodott a csapat. Ismét elkezdtük a saját játékunkat játszani, aminek hála a végjátéknak 8 találatos előnnyel futhattunk neki. Bár számszerűen változott az eredmény, a különbség megmaradt. Jöhetett tehát az ünneplés hazai közönségünkkel, hiszen a két pont mellett a fontos most az volt, hogy visszataláljunk a helyes útra, ami felé újabb lépéseket tettünk. Ebbe az irányba léphetünk el csütörtökön is, hiszen a Magyar Kupában is megkezdjük szereplésünket a Gárdony-Pázmánd NKK vendégeiként. A találkozó este 19 órakor kezdődik ellenfelünk otthonában.

Kozármisleny KA - Tempo KSE 30-22 (16-10)

NBI/B - 3. Forduló ; Városi Sportcsarnok, Kozármisleny 2024.09.21. 18:00 Játékvezetők: Matic Dusan, Nádasdi Ádám

Kozármisleny KA: Wichmann, Vig, Szabó L. - Bánfai K. 3, Markovics 1, Szabó P. 1, Brettner 3, Kecskés 4, Grosics 2, Lengyel 2, Bánfai 1, Bréda 2, Kövecses 1, Hornyák 2, Scheffer 3, Tobak 5 Vezetőedző: Gyulay László Erőnléti edző: Varga Imre Gyúró: Kecskés Zsolt

Eredmény alakulása: 5.p 3-3, 10.p 5-5, 15.p 7-6, 20.p 11-8, 25.p 13-10, 30.p 16-10, 35.p 18-13, 40.p 19-15, 45.p 23-17, 50.p 26-18, 55.p 28-20, 60.p 30-22

Következő NBI/B bajnoki mérkőzés:

Zengő Alföld Orosházi KA - Kozármisleny KA NBI/B - 4. Forduló ; Városi Sportcsarnok, Orosháza 2024.10.05. 18:00